Wnętrza jak z fabryki

Kiedy w ubiegłym stuleciu na Stany Zjednoczone zwalił się krach przemysłowy, zakłady i fabryki upadały jedna po drugiej. Zostało po nich wiele pustych budynków, które należało jakoś zagospodarować. Zaczęto więc urządzać w nich  lokale mieszkalne. Wielkie przestrzenie, ogromne okna, surowy charakter – to wszystko sprawiło, że wnętrza urządzone w stylu industrialnym szybko zdobyły popularność i do dziś okupują pierwsze strony najbardziej znanych wnętrzarskich magazynów.

Lampy w stylu industrialnym

Oświetlenie jest bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego efektu w industrialnych wnętrzach. Przemysłowe lampy zazwyczaj niczym nie różnią się od tych, jakie można spotkać w halach produkcyjnych. Są to między innymi proste żelazne klosze, ciężkie metalowe lampy wiszące lub same żarówki zawieszone na wolnych przewodach. Nie ma co ukrywać, że lampy industrialne dutchhouse.pl pomimo prostoty i surowości, mają swój niezaprzeczalny urok.

Popularność wnętrz industrialnych

Umiejętnie urządzone wnętrze w industrialnym stylu wcale nie musi być puste i surowe. Wolne przestrzenie, ceglane ściany, dodatek metalu i drewna sprawiają, że są to lokale przyciągające uwagę. Styl industrialny jest obecnie bardzo modny i nic nie wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni.